Inwestorzy kryptowalut muszą pożegnać się z ogromnymi zyskami. Właściciel platformy zabrał 2 mld i uciekł!

Inwestycje niosą za sobą wiele konsekwencji. Tym razem nie chodzi o spadki notowań na giełdzie, tylko o stratę ogromnej sumy pieniędzy. W Turcji wystawiono list gończy za 27-latkiem, który zabrał 2 mld dolarów i uciekł. Media podają, że jest on właścicielem platformy kryptowalutowej Thodex.

Turecka prasa podaje, że na tej platformie handlowało około 400 tys. ludzi. W ostatnią środę giełda stanęła z powodu przerwy technicznej na stronie. W komunikacie podano, że dostęp do kont użytkowników wróci po pięciu dniach, a w tym czasie właściciel miał sfinalizować transakcję z nieokreślonym inwestorem.

Właściciele kont szybko zaczęli działać i złożyli skargi do prokuratury. Wszczęto postępowanie, a konto bankowe platformy zablokowano. Agencja Anadolu podaje, że że policja zatrzymała około 60 osób w kilku miastach Turcji i zabezpieczyła sprzęt w siedzibie firmy.

Jak się okazało, wśród zatrzymanych nie było właściciela platformy kryptowalutowej, 27-letniego Faruka Fatih Ozera, który zniknął z dużą kwotą pieniędzy. Agencja Demiroren opublikowała zdjęcie właściciela z lotniska, a ten przyznał, że wybierał się w sprawach biznesowych do Albanii! Krążą plotki, że wyjazd nie był celem biznesowym, a zwykłą ucieczką właściciela.

Źródło: rmf24.pl

Zobacz także: Trwa debata na temat szczepionek. Czy zabraknie ich na rynku?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj