Ostatnio na świecie pojawiła się indyjska mutacja koronawirusa. Jak się okazuje WHO nie ma wątpliwości. 

Na temat koronawirusa na świecie od ponad roku pojawia się bardzo wiele informacji. Na początku epidemii mieliśmy do czynienia tylko z jednym wariantem COVID-19. Teraz przybywa coraz to więcej mutacji, które są o wiele groźniejsze niż koronawirus, który zaatakował na początku 2020 roku. Ostatnio na świecie pojawiła się indyjska mutacja koronawirusa. Jak się okazuje WHO nie ma co do niej żadnych wątpliwości. Niestety ich opinia na ten temat nie jest zbyt ciekawa.

ZOBACZ TAKŻE: IV fala zakażeń coraz bliżej? Naukowcy UW ostrzegają

Indyjska mutacja koronawirusa – WHO nie ma wątpliwości 

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wypowiedziała się ostatnio na temat nowej, indyjskiej mutacji koronawirusa i niestety nie ma dobrych wieści.

Klasyfikujemy nowy wariant (B.1.617 – przyp. red.) jako niepokojący na poziomie globalnym. Mimo że niektóre wstępne badania wykazują zwiększoną zdolność przenoszenia, potrzebujemy znacznie więcej informacji na temat tego wariantu wirusa 

-powiedziała na jednej z konferencji Maria Van Kerkhove, kierownik techniczna WHO do spraw COVID-19.

Jest jednak coś co powinien zrobić każdy obywatel na świecie. Co to takiego? Według Marii Van Kerkhove jest to zachowanie wszelkiej ostrożności, pomimo, iż trzecia fala epidemii powoli będzie się kończyć. Ostrożność ważna jest wobec wszystkich wariantów koronawirusa, a nie tylko tego konkretnego, który obecnie jest omawiany.

Bez względu na to, gdzie mieszkamy, bez względu na to, jaki wirus krąży, musimy upewnić się, że podjęliśmy wszelkie dostępne środki, aby zapobiec zakażeniu

-dodała Maria Van Kerkhove, kierownik techniczna WHO do spraw COVID-19.

Na razie jednak nie ma aż tak szczegółowych informacji Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Te informacje pojawią się w najbliższych dniach.

Podczas ostatniej konferencji WHO zaznaczono też, że mutacja indyjska jest bardziej zaraźliwa, bardziej śmiercionośna i co najgorsze jest o wiele bardziej odporna zarówno na szczepienia jak i wszelkie leczenie.

Jaka jest Wasza opinia na temat tych słów?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj