Ostatnio pojawił się groźny wariant koronawirusa. Na jego temat właśnie wypowiedziała się ekspertka. Padły szokujące słowa!

Koronawirus po raz pierwszy pojawił się w Chinach w mieście Wuhan ponad rok temu. Od tego czasu zdążył rozprzestrzenić się na całym świecie. Teraz pojawił się groźny wariant koronawirusa. Na jego temat wypowiedziała się już znana ekspertka prof. Maria Gańczak. Padły szokujące słowa.

ZOBACZ TAKŻE: TYLE osób zmarło w Polsce na COVID-19! Zatrważające dane

Groźny wariant koronawirusa – szokujące słowa eksperta

Prof. Maria Gańczak wypowiedziała się ostatnio na temat indyjskiego wariantu koronawirusa. Jej zdaniem obawy wobec niego są słuszne, gdyż zawiera 13 mutacji w tym aż 2 groźne mutacje.

Dodała jednak, iż pomimo, że wariant ten jest niepokojący nic nie jest jeszcze przesądzone.

Obecnie indyjski wariant koronawirusa ma status “variant of interest”, a nie “variant of concern”. Innymi słowy, jest to wariant, któremu się przyglądamy, ale jeszcze nie mamy powodów, aby się nim martwić 

-powiedziała.

Jak tylko pojawią się wyniki badań, będziemy mogli dokładniej powiedzieć jakie zagrożenie epidemiologiczne stanowi ten wariant. Musimy przede wszystkim wiedzieć, jakie cechy ma ta mutacja (…)

-dodała.

Koronawirus, a Indie

W Indiach sytuacja związana z koronawirusem jest niestety bardzo niepokojąca. Niedawno w ciągu doby odnotowano tam prawie 400 tysięcy zakażeń. Zgodnie z danymi od 2020 roku COVID-19 przeszło już 271 milionów Indusów.

Są w Indiach stany, jak na przykład Maharasthra, gdzie zakażenia nowym wariantem są powszechne. Ale są też obszary, jak New Delhi i okolice, gdzie za sporą część zakażeń odpowiada znany nam wariant brytyjski. Więc to nie jest tak, że możemy postawić znak równości między obecnością wariantu indyjskiego a tragiczną sytuacją epidemiczną w kraju

-zapewniła ekspertka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj