W trakcie trwania kongresu na temat kryzysu demograficznego, odbywającego się we Włoszech, papież Franciszek wypowiedział się na temat pewnego niepokojącego zjawiska dotyczącego przyrostu naturalnego. 

 

 

Konferencja została zorganizowana przez włoskie forum stowarzyszeń rodzinnych. Ojciec Święty, zwrócił na nim uwagę na niepokojące zjawisko: “To wstyd, że kobiety muszą ukrywać ciążę w pracy i są zniechęcane do rodzenia dzieci. To nie kobieta, ale społeczeństwo musi się wstydzić” – powiedział duchowny. Papież zwrócił uwagę na aspekt niskiej liczby urodzeń, która we Włoszech jest najbardziej zauważalna. Zachęca on do opieki rodzin, szczególnie młodych, gdyż jest to warunek stworzenia dla całego społeczeństwa oraz ich rodzin dobrej przyszłości.

 

 

“Myślę o zagubieniu z powodu braku pewności pracy, o zaniepokojeniu coraz trudniejszymi do zniesienia kosztami wychowania dzieci; to są lęki mogące zniweczyć przyszłość, to ruchome piaski, które mogą pochłonąć społeczeństwo”– kontynuował Ojciec Święty. Franciszek dodał także, że kobieta nigdy nie powinna wstydzić się swojego brzucha, gdyż tworzenie się nowego życia jest czymś wyjątkowym: “Jak to możliwe, że kobieta musi wstydzić się z powodu najpiękniejszego daru, jaki może dać życie? Dzieci są nadzieją, która odradza naród” – powiedział Franciszek.

 

ZOBACZ TAKŻE: Zmiany w programie przyjmowania szczepionek mogą mieć wpływ na zmniejszenie ich efektywności

 

Głowa Kościoła odniosła się także do władz, chwaląc ich decyzje odnośnie dodatku dla każdego dziecka, uchwalonego przez włoski parlament. “Wyrażam uznanie dla władz i pragnienie, by wsparcie to wyszło naprzeciw konkretnym potrzebom rodzin, które ponosiły i ponoszą wiele wyrzeczeń i by wyznaczyło to początek reform socjalnych, umieszczających w centrum dzieci i rodziny”  – puentuje Ojciec Święty.

 

Źródła:

o2.pl

Foto.: flickr.com

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj