Będą bardzo duże zmiany w sprawie numeru 998. Szykuje się rewolucja! W czym rzecz?

Do listopada potrwa proces przełączania numeru 998 do centrów powiadamiania ratunkowego. Nr 998 nadal będzie działał, ale na nowych zasadach. Informacja natychmiast trafi do operatów numerów alarmowych. Podobną operację w latach 2017-2018 przeprowadzano z numerem 997.

– Przełączenie numeru alarmowego 998 do CPR pozwoli na wyeliminowanie bezpośredniego kierowania do służb zgłoszeń niezasadnych lub fałszywych. Będzie to miało pozytywny wpływ zarówno na czas, jak i na skuteczność udzielania pomocy osobom, które rzeczywiście jej potrzebują – uzasadniają przedstawiciele Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Zobacz także: WSTRZĄSAJĄCE wyznanie Michała Wiśniewskiego! „ŻAL do taty”

W lutym przeprowadzono pilotaż przełączenia numeru alarmowego 998 do CPR w dwóch regionach. Testy wypadły pozytywnie.

Teraz stopniowo będą przełączane kolejne województwa, aż do listopada, kiedy proces zostanie przeprowadzony w województwie zachodniopomorskim.

– Odbieranie zgłoszeń bezpośrednio przez operatorów CPR pozwala na jednoczesne i automatyczne (za pośrednictwem systemu teleinformatycznego) powiadomienie wszystkich służb właściwych ze względu na rodzaj zdarzenia – dodają przedstawiciele MSWiA.

Przełączenie numeru 998 odciąży dyżurnych strażaków. Dzięki temu całe siły i środki zostaną przeznaczone na walkę z pożarami i innymi zagrożeniami.

Niestety, nadal zmorą pracowników centrów powiadamiania są fałszywe telefony. Mimo wysokich kar ciągle znajdują się “dowcipnisie”, którzy blokują numery fałszywymi zgłoszeniami.

Zobacz także: Małgorzata Kożuchowska zapowiada ZMIANĘ! „Ambitne plany”

Fot. Pixabay

Źródło: MSWiA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj