Dexter Kruger to najstarszy Australijczyk żyjący obecnie na tym kontynencie. Mężczyzna obchodził w ostatnim czasie swoje 111 urodziny. Z tej okazji z długowiecznym mężczyzną przeprowadzono wywiad, w którym podzielił się swoim kluczem do długowieczności. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Jakie efekty na nasze zdrowie ma mieszanie różnych szczepionek? Badania zaskakują

 

Dexter Kruger to nazwisko najstarszego mężczyzny żyjącego w Australii. 17 maja mija łącznie 124 dni od 111 urodzin Australijczyka. Przeżył on o zaledwie jeden dzień, byłego rekordzistę Jacka Lockett’a, byłego weterana I wojny światowej.

 

 

Nowy rekordzista przebywa w domu opieki w Roma w stanie Queensland. Jedna z pielęgniarek mężczyzny jest pod ogromnym wrażeniem sprawności intelektualnej starszego mężczyzny. “Jego pamięć jest niesamowita jak na 111-latka” – podsumowuje pracująca w ośrodku Melanie Calvert. Podczas udzielanego wywiadu 111-latek podzielił się swoim sekretem długowieczności. Ku zaskoczeniu wielu w jego diecie znajduje się pewny tajemniczy składnik, który w jego opinii ma odbicie w jego zdrowiu. Kruger co tydzień spożywa mózg kurczaka, który jego zdaniem zapewnił mu długie życie oraz zdrowie: “Mózgi kurczaków. Wiesz, kury mają głowy, a w środku znajdują się mózgi. I to są przepyszne, małe przekąski. Wystarczy tylko jeden kęs” – podsumowuje Kruger.

 

ZOBACZ TAKŻE: Franciszek wypowiedział się ws. kobiet w ciąży.”To wstyd”.

 

74-letni syn Krugera uważa, że sekret długowieczności ojca kryje się gdzie indziej. Według zdania mężczyzny, ojciec wiódł spokojne życie z dala od stresu i to zapewniło mu tyle lat życia. Dexter Kruger jest emerytowanym hodowcą bydła. Obecnie najstarszy Australijczyk zajmuje się pisaniem autobiografii. Najstarszym człowiekiem z Australii jest obecnie Christina Cook. Kobieta zmarła w 2002 roku w wieku 114 lat i 148 dni.

 

Źródła:

o2.pl

Foto.: YouTube – Thriving Communities

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj