Będą ogromne pieniądze na Internet i cyfryzację. Na co zostaną przeznaczone środki?

Ruszają konsultacje dotyczące Funduszy Europejskich na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 (FERC).

Chodzi przede wszystkim o szerszy dostęp do ultraszybkiego Internetu szerokopasmowego i rozwój gospodarki cyfrowej. Na cały program zostaną przeznaczone 2 mld zł.

Zobacz także: Wielka INWESTYCJA we Wrocławiu. MNÓSTWO nowych miejsc pracy!

– W obecnej sytuacji – wynikającej z pandemii – jeszcze bardziej doceniliśmy, jak ważny jest łatwy dostęp do szybkiego Internetu. To dzięki niemu możliwa jest zdalna praca i edukacja, korzystanie z e-usług czy robienie zakupów bez wychodzenia z domu. Zapoczątkowane podczas pandemii procesy będziemy kontynuować. Z pomocą Funduszy Europejskich wejdziemy w kolejny etap cyfrowej transformacji kraju – powiedział wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda.

Szybki Internet trafi do gospodarstw domowych, przedsiębiorstw i instytucji publicznych. Rozwijane będzie też cyberbezpieczeństwo oraz usługi cyfrowe.

Dofinansowanie będzie przyznawane w formie dotacji.

Można też skorzystać z programu Polska Cyfrowa 2014-2020 z budżetem o wartości 9,7 mld złotych.

– POPC to największy program rozwoju sieci szerokopasmowych w Polsce. Przeznaczamy na ten cel rekordowe środki – niemal 4 miliardy złotych. Dzięki już dofinansowanym przedsięwzięciom do 2023 r. w zasięgu szybkiego Internetu znajdzie się ponad 2 miliony gospodarstw domowych. Powstanie prawie 120 tysięcy kilometrów nowych sieci – powiedział minister Marek Zagórski, sekretarz stanu ds. cyfryzacji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. 

Zobacz także: SZCZERE słowa premiera. „Musimy przebudować bardzo wiele elementów”

Fot. Pixabay

Źródło: Ministerstwo Cyfryzacji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj