Premier Włoch Mario Draghi, podczas narady ministrów turystyki zwrócił się z zaskakującym apelem do rodaków jak i cudzoziemców. “Rezerwujcie wakacje w Italii, nie możemy się was doczekać” – nawoływał Draghi. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Nowa mutacja Covid-19 wykryta w Polsce. Są nowe zasady!

 

Włochy czekają zmiany, które niewątpliwie są przyjazne branży turystycznej. Maj to wyjątkowy miesiąc, ponieważ od jego połowy obowiązywać będzie specjalna przepustka, dzięki której możliwe staną się swobodne podróże do malowniczych Włoch.

 

“Świat chce podróżować do Italii, a Italia jest gotowa powitać świat. Nie mam wątpliwości co do tego, że turystyka w naszym kraju rozkwitnie silniejsza niż wcześniej”(…) Dzięki włoskiej przepustce turyści będą mogli podróżować z jednego kraju do drugiego bez kwarantanny pod warunkiem, że udowodnią, że są wyleczeni z Covid-19, zaszczepieni lub mają negatywny wynik testu” – informuje premier Włoch. Nasze góry, nasze plaże, miasta i miejscowości otwierają się, a proces ten zostanie przyspieszony w najbliższych tygodniach i miesiącach – spuentował Mario Draghi.

 

ZOBACZ TAKŻE: Policjant zastrzelony w Raciborzu. Wszystko zaczęło się od…

 

Jak wynika z danych Ministerstwa Zdrowia sytuacja epidemiczna we Włoszech wygląda naprawdę dobrze. Liczba hospitalizowanych osób znacznie spadła. “Do 2,9 procent, o 2 punkty procentowe zmniejszył się odsetek pozytywnych wyników testów na obecność koronawirusa. Potwierdzono 9 116 nowych zakażeń – na 315 tys. testów. Ostatniej doby zmarło 305 chorych na Covid-19” – dowiadujemy się z portalu rmf24.pl

 

Włosi słyną z tego, że są otwartym i gościnnym narodem. Nic dziwnego, że w związku z malejącą liczbą zakażeń, postanowili poluzować panujące obostrzenia. Należy pamiętać, że gospodarka znacznie ucierpiała wraz z pojawieniem się wirusa Covid-19, szczególnie branża turystyczna. A Wy co myślicie o decyzji włoskiego premiera?

 

Źródła:

rmf24.pl

Foto.: Flickr.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj