Wakacje co prawda nie były dla słuchaczy Akademii Patriotyzmu czasem błogiego lenistwa. W sierpniu spotkali się oni bowiem na Szkole letniej projektu, jednak na odpoczynek i dłuższą przerwę w tym roku nie mają co liczyć. Już w najbliższą sobotę, 11 września odbędzie się czwarty zjazd projektu. Tym razem dwie odrębne grupy spotkają się w Warszawie i Krakowie

Grupa warszawska tym razem poświęci czas dwóm zagadnieniom. Spotkanie z red. Jackiem Liziniewiczem będzie poświęcone zagadnieniom szeroko rozumianej ekologii i ochrony środowiska. Słuchacze dowiedzą się jak skutecznie walczyć o lepsze jutro naszej planety, jak się w tym zakresie komunikować i z jakimi przeciwnościami należy się w tym zakresie liczyć. Drugim wykładowcą będzie Wiceminister Rozwoju, Pracy i Technologii, Olga Semeniuk. Wygłosi ona wykład pt. „Kompetencje młodego lidera- przedsiębiorczość. W każdym ze spotkań znajdzie się także czas na wymianę opinii i swobodną dyskusję.

Grupa Krakowska podczas najbliższego zjazdu będzie rozwijała swoje kompetencje w zakresie zarządzania kryzysowego oraz technik negocjacji. W meandry tych zagadnień będzie młodzież wprowadzała dr. hab. Klaudia Cymanow- Sosin z Uniwersytetu Papieskiego im. Jana Pawła II w Krakowie.

Projekt Akademia Patriotyzmu to inicjatywa fundacji Centrum im. Władysława Grabskiego. Jej  adresatami są głównie uczniowie i studenci. Program oparto na czterech blokach tematycznych: gospodarce, polityce, historii i mediach.  Celem jest przygotowywać i edukować młodzież zainteresowaną podjęciem aktywności społecznej.  Partnerem strategicznym Akademii jest KGHM Polska Miedź S.A. Udział w nim jest całkowicie bezpłatny, a bierze w nim udział kilkadziesiąt młodych osób z całego kraju. Więcej informacji na jego temat jest dostępnych na stronie akademiapatriotyzmu.pl.

 

 

/red./

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj